box veka alphaline90Zastosowane w profilach Alphaline 90 MD nowatorskie pozwalają produkować z nich okna sprawdzające się także w budownictwie energooszczędnym i pasywnym.

Okna z profili Alphaline 90 MD osiągają najwyższe parametry izolacyjności cieplnej. Szerokość ościeżnicy 90 mm sprawia, że mają współczynnik przenikania ciepła U lepszy o 0,4 W/m²K od profili 70-milimetrowych. Ze standardowym pakietem szybowym (Ug=1,0 lub 1,1 W/m²K) i ramą bez wkładki termicznej w największym profilu, współczynnik przenikania ciepła dla całego okna wyniesie 1,1 W/m²K. Zastosowanie szklenia o lepszej izolacyjności (np. trójszybowego pakietu wypełnionego argonem o Ug=0,7) oraz wkładu termicznego pozwala osiągnąć Uw=0,8 W/m²K, czyli izolacyjność termiczną wymaganą w domach pasywnych. Dzięki ściankom zewnętrznym o grubości 3 mm (z maksymalnym odchyleniem zaledwie +- 0,2 mm) profile spełniają najwyższe standardy RAL i mają Klasę A (wg normy PN-EN 12608).

Alphaline 90 MD to profil 6-komorowy, o głębokości zabudowy 90 mm. Profile w skrzydle czy ramie okna mają łączną wysokość 118 mm. Dzięki temu szyba ma większą powierzchnię, a wnętrza są lepiej doświetlone (co szczególnie ma znaczenie w domach energooszczędnych).

Alphaline 90 MD przystosowany jest do pakietów dwu- lub trójszybowych o grubości od 24 do 50 mm. Głębokie osadzenie szyby w 24-mm profilu ogranicza wykraplanie się pary wodnej na szybie. W profilu zastosowano potrójny układ uszczelek, z uszczelką środkową. Są montowane fabrycznie w trakcie procesu ekstruzji, co pozwala na ich zgrzewanie. Dzięki takiemu układowi okno z profili Alphaline 90 MD jest szczelne, ciepłe i doskonale izoluje akustycznie. Uszczelki mogą być w czarnym lub w szarym kolorze.

W ramie montowane są wzmocnienia stalowe zamknięte, a w skrzydle – otwarte, podwójnie sfalcowane. Dzięki temu rozwiązaniu konstrukcje na bazie profili 90 mm są odpowiednio sztywne, trwałe i bezpieczne w użytkowaniu. Zastosowano w nich takie same okucia, jak w 70- i 80-milimetrowych systemach VEKA. Montuje się je przez kilka ścianek profilu. Zawiasy oraz nośne elementy okuć mocuje się do wzmocnienia stalowego w ramie.

System Alphaline 90 MD pod względem zastosowania elementów łącznych oraz uzupełniających jest kompatybilny z systemem Perfectline (te same okucia, uszczelki, profile podparapetowe itp.). Standardowa, czyli 13-milimetrowa oś wrębu okuciowego daje lepsze zabezpieczenie przed wyłamaniem lub wyjęciem okna. Także głębokie osadzenie szyby – na 24 mm – sprawia, że okno trudniej sforsować przy ewentualnej próbie włamania. Profile Alphaline 90 MD pasują do każdego budynku. Dzięki możliwości gięcia profili można z nich produkować okna łukowe. Profile mają gładką powierzchnię, która jest łatwa w pielęgnacji. Mogą mieć różne kolory i wykończenie. Oklejane są barwną folią w jednym z 55 kolorów, wśród których są także imitujące drewno czy aluminium.

Można też zamówić okno, które wewnątrz będzie miało kolor inny niż na zewnątrz. System Alphaline 90 MD uzupełniają systemy drzwiowe – skrzydła wejściowe oraz tarasowe przesuwne i przesuwno-uchylne oraz rolety zewnętrzne i parapety wewnętrzne wykonane z PVC. Dzięki nim można zachować spójną estetykę stolarki otworowej całego domu.

Więcej informacji na veka.pl